דף הבית אודות תללי"ם טופס הפנייה בי"ס וירטואלי הזמן להתעדכן הצטרף ללמידה

אודות תללי''ם

תללי"ם - תמיכה לימודית לתלמידים מרותקים למיטותיהם, הוא פרויקט אשר הוקם בשנת 1990, ביוזמת משרד החינוך, כדי להעניק תמיכה לימודית לתלמידים חולים המרותקים למיטותיהם בבית.

תלמידי תללי"ם הם קבוצה מיוחדת של תלמידים אשר לגביהם מחלה איננה מספר ימי היעדרות מבית הספר. תלמידים אלא נעדרים מסיבות רפואיות לתקופות ממושכות של חודשים ולפעמים של שנים מהלימודים. פעילות תללי"ם מתמקדת במאמץ לסייע לתלמידים חולים אלה להשלים את הפערים הלימודיים הנובעים מהיעדרותם הממושכת מהכיתה, פערים המסכנים את יכולתם. להשתלב בלימודים הסדירים בכיתה עם החלמתם.

תללי"ם רואה בתמיכה הלימודית גישה כללית המחזקת את החלק הבריא בחייו של הילד, החולה. אנו רואים בלמידה את אחת "התרופות" לצד האנטיביוטיקה, הטיפולים הכימותרפיים ההקרנות, הדיאליזה וכדומה, שהילד מקבל כדי להבריא. אנחנו מאמינים שהעזרה הלימודית מאפשרת לתלמיד לשמור על מסלול חיים בריא בזמן מחלתו ובכך עוזרת להחלמתו.

על מנת לסייע לפרויקט בגיוס כספים, קניית ציוד נדרש, גיוס מתנדבים והבאת הנושא לידיעת ציבור רחב של אנשים שיכול ורוצה לעזור הוקמה ביולי 1990 עמותת תללי"ם. מאז הקמת העמותה עומד בראשה פרופסור שאול יציב , בעבר ראש מחלקת הילדים בבית החולים הדסה בעין כרם. פרופסור יציב מייצג בהנהגתו את הקשר שבין אנשי הרפואה המטפלים במחלתו של הילד לבין. המורים המטפחים בהוראתם את הצד הבריא שלו.

העמותה מגייסת מאז הקמתה תרומות המאפשרות לתגבר את שעות ההוראה בבתי התלמידים ולשלב עזרים טכנולוגיים ושיטות הוראה מתקדמות עבור התלמידים המקבלים סיוע מתללי"ם מדי שנה.

על הצטיינות העמותה והחידושים לחצו כאן

פרויקט הדגל של העמותה הוא בית הספר הויטואלי אותו הקימה העמותה בשנת 2000 .

כיום יוצאת העמותה לפרויקטים חדשים בהם תיישם את הידע והניסיון אותו רכשה במהלך 25 שנות פעילותה.

הפרויקט הראשון פרויקט תמיכה בתלמיד החולה במחלה כרונית. פרויקט זה יעמיד לרשות התלמידים החולים במחלות כרוניות, שאינם זכאים לסיוע על פי חוק חינוך חינם לילד החולה, את ההזדמנות להתקדם בעזרת למידה מרחוק.

על הפרויקט החדש ראו ב:

תללי"ם – החיבור מרחוק שמקרב ללימודים


יצירת קשר עם משרדי תללי"ם

 רח' רקנטי 6 "מתנ"ס אלון", ירושליים
בטלפון: 08-9254878
פקס:153-8-9254878
או בדוא"ל tlalim@barak.net.il
בדואר: ת.ד. 23303, ירושלים 91233